+420 775 126 388

Radek o masáži prostaty. Jaké je to pro muže?

Každá část lidského těla, na kterou můžeme působit masáží, si masáž zaslouží.

Tantrická masáž jako taková, tedy i masáž prostaty, v mém pojetí je projevem celostního přístupu k jedinci. To se odráží nejen v provedení vlastní masáže, ale i v přístupu k celému rituálu a ve vědomí dávajícího, tedy masérky nebo maséra. Z tohoto pohledu je třeba chápat, že tento druh masáže má dosah jak na fyzické úrovni (zdravotní hledisko), tak na psychické úrovni (práce s emocemi a osvobození se od zažitých traumat) a také na duchovní, chcete-li, spirituální úrovni (jako forma meditace, otevření pocitu bezbřehé lásky, uvědomění si své účasti na existenci univerza).

Několik málo informací z anatomie, které jste možná ve škole přeskočili.

Prostata (předstojná žláza) je pohlavní žláza u muže, součást mužského reprodukčního systému. Je uložena těsně pod močovým měchýřem, kde jako prstenec obklopuje začátek močové trubice. Její velikost bývá přirovnávána obvykle k velikosti vlašského ořechu (4x3x3cm). Pod prostatou je přední stěna konečníku, což ji zpřístupňuje k přímé stimulaci masáží. Správná funkce prostaty ovlivňuje a podporuje mužský podíl na přirozeném početí. Prostata produkuje sekret, který tvoří 15-30 % objemu ejakulátu. Výměšek je tekutý, bezbarvý a lehce kyselé reakce (pH 6,4). Složky, které obsahuje (např. zinek, kyselinu citrónovou, prostaglandiny, polyaminy – spermin a spermidin, imunoglobuliny, kyselou fosfatázu, fruktózu, proteázy,…) ovlivňují metabolismus testosteronu v prostatě, stimulují svalovinu dělohy a přispívají tím k transportu spermií, ovlivňují pohyblivost spermií a jejich schopnost oplodnit vajíčko, způsobují řídnutí ejakulátu, což při vhodné poloze ženy a díky zemské přitažlivosti opět podporuje cestu spermií k vajíčku.

A nyní tedy k vlastní masáži.

Jestli vám nyní vyvstává otázka, zda je pro vás vhodná a není-li tak trochu projevem třeba skryté homosexuality, pak vás mohu ubezpečit, že je vhodná pro každého muže bez ohledu na jeho orientaci. Už jak vyplývá z výše popsaného významu a anatomie mužského těla, měla by se péče o prostatu stát součástí běžného života každého zodpovědného jedince a měla by se těšit stejné pozornosti, jakou má hygiena, sport či zdravá životospráva.

Jako každá masáž má i masáž prostaty své kontraindikace. Jestliže již pozorujete zdravotní problémy, které bývají spojeny se zhoršenou funkcí prostaty (časté močení, slabý proud apod.), doporučuji se poradit o vhodnosti masáže s lékařem, případně si nechat udělat vyšetření (jednoduchým rozborem krve i praktický lékař zjistí podezření na rakovinu, či záněty a včasná léčba může zachránit jak váš život, tak funkčnost vaší chlouby). Masáž má blahodárné preventivní účinky a u zánětů podporuje účinnost léčby farmaky.

Pro většinu mužů či partnerských dvojic je odkrytí a zpřístupnění análního otvoru spojeno se značným projevem studu. Z energetického hlediska je tato oblast spojena s negativními emocemi strachu (ne nadarmo se říká: „měl strachy sevřený zadek“). Proto masáž prostaty, vědomá pozornost oblasti análního otvoru a láskyplný dotek je obohacující zážitek pro přijímajícího i dávajícího. Rozpouští emocionální traumata, pod slupkou drsného chlapa se objeví citlivý muž a u partnerských dvojic prohlubuje důvěru. Vztah je tak zpevňován skutečnou Láskou s velkým L (a nemyslím tím tentokrát jen Lingam.

 

Nestyďte se a přijďte masáž vyzkoušet nebo se ji naučit od profesionálů.

 

Autor: Radek Nius

Autor vede skupiny energetizačního komunitního seberozvoje pro muže, poskytuje poradenství, masáže a výuku pro jednotlivce i páry.

Zpět na výpis rubriky

Nabídka Tantra masáže

Tantra masáže pro muže

Tantra masáže pro muže

Tantrické masáže umožní maximálně hluboký relax. Silné techniky spojené s potěšením a speciálním dechem. Kontrola sexuální energie.

Tantra masáže pro ženy

Tantra masáže pro ženy

Smyslné doteky a otevírání ženského těla pro prožívání potěšení. Tantra masáž je hluboká relaxace, vzrušení a rozvíjení energie.

Tantra masáže pro páry

Tantra masáže pro páry

Tantrické masáže pro páry mohou být inspirací do milostného života. Tantra masáže jsou zdrojem dokonalé relaxace.

Tantra masáže
s prvky BDSM

Tantra masáže s prvky BDSM

Energizující tantra masáž probouzející hravost a radost z vlastního těla. BDSM pomůcky k uvolnění energie a hluboká relaxace.

Transformační Tantra masáže

Škola Tantra masáže

Různé tantrické techniky a koncepty jak pro páry tak i pro jednotlivce. Taoistická, kašmírská masáž nebo multiorgasmické techniky.

Kalendář služeb masérek

Zajímá Vás kdy může Vaše oblíbená masérka? Podívejte se na náš kalendář a objednejte se v čase, který Vám skutečně vyhovuje.

Facebook